Gashi reagon ndaj djalit të Thaçit që postoj fotografi duke ia këput kokën Albinit

Opinionisti Lirim Gashi thotë se presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi është pronar i shtetit të Kosovës, kurse për Gjykatën Kushtetuese pohon se është lodër e tij.
Gashi shkruan se djali i Thaçi me gërshër në dorë poston fotografi qe ia këpusin kokën Albinin me mbishkrimin “unë kullim këtu” dhe prokuroria po heshtë.

Ai pyet se kush je ti që kullesh këtu presidentin, të cilin e quan edhe analfabet.

Postimi i plotë:
Sikur Albini t’i kishte thënë Thaçit, Z. President ti je Mbreti ynë, sot do të ishte në pushtet edhe sikur ta kishte djegur shtetin si bryma bimet.

Sepse Hashimi është pronari i këtij shteti, ndërkaq Gjykata Kushtetuese lodër e tij.
Dhe kur e analizojmë bilancin e Hashimit, e kuptojmë pse është ashtu.
Imagjinojeni djali i tij poston foto me gërshërë që ia këpusin kokën Albinit, me mbishkrimin “Unë kullëm këtu'” dhe prokuroria heshtë.

Kush je ti që të kullësh këtu more analfabet pa kulturë dhe edukatë, që jeton si parazit me leket e plaçkitura nga ky popull dhe shtet ?
Po ku ka popull në botë që e duron një përdhunim të tillë të shpirtit, pronës dhe dinjitetit?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *